Masaże

PO CO NAM MASAŻ…

…Warto zatem choćby raz w życiu skorzystać z tej niesamowitej sztuki medycznej pomagającej wielu ludziom od tysiącleci…

…Pobudzając niemal wszystkie zmysły, masaż jest prawdziwą ucztą dla ciała, umysłu i ducha. Dzięki niemu możemy odnaleźć wewnętrzną harmonię w sobie i we wszystkim, co nas otacza…

…I tu z pomocą przychodzi odpowiedni masaż – z pewnością zapewni głębszy i lepszej jakości sen, dzięki któremu w ciągu dnia będziemy bardziej skoncentrowani i efektywni we wszystkim, co robimy. Oprócz tego pozwoli na lepszy kontakt emocjonalny z naszym wnętrzem, co rzutuje na kontakty z innymi…

…We współczesnym świecie, pełnym pośpiechu i napięcia, łatwo o stres. Stał się on nieodłącznym elementem życia większości z nas. I choć udowodniono, że w niewielkich ilościach jest korzystny dla zdrowia, to po przekroczeniu pewnej granicy potrafi stać się jednym z najbardziej destrukcyjnych elementów w naszym życiu…

…Harmonia, delikatność i precyzja to jest to, co najlepsze w szeroko pojętej sztuce masażu. Jej wyjątkowość polega na tym, że masując, oddziałuje się na skórę, tkankę podskórną, mięśnie, stawy oraz pośrednio na narządy wewnętrzne i wszystkie układy: krwionośny, chłonny, oddechowy, pokarmowy, kostno-stawowy, system nerwowy oraz na przemianę materii. Prócz wygładzenia, odżywienia głęboko skóry i zmniejszenia napięcia w całym organizmie, masaż niesie relaks również na poziomie psychicznym…

…W obecnych czasach masaż cieszy się dużym zainteresowaniem, co wiąże się z pewnością z tendencją do poszukiwania przez ludzi naturalnych metod leczenia….

…Masaż należy do jednej z najstarszych sztuk medycznych, można nawet powiedzieć, że jest stary jak świat. Pierwsze wzmianki o nim pochodzą z egipskich papirusów, a dokładne opisy masażu jako procesu leczniczego można znaleźć w starożytnych zapisach pochodzących z Indii, Chin oraz bliższych nam Grecji czy Rzymu, gdzie był to popularny zabieg o działaniu zarówno leczniczym, jak i przyspieszającym regenerację organizmu po wysiłku fizycznym…

MASAŻ

Masaż to znany od tysięcy lat zabieg uzdrawiający, który wywodzi się z Dalekiego Wschodu i polega na oddziaływaniu na tkanki i układy ciała człowieka poprzez bodźce mechaniczne, przy biernym zachowaniu masowanego. Jest on nie tylko metodą stosowaną w rehabilitacji i leczeniu chorób, stosuje się go także jako środek profilaktyczny. Coraz częściej znajduje również zastosowanie w odnowie biologicznej, w zabiegach pielęgnacyjnych, kosmetycznych i relaksacyjnych.

Ważne jest, by uświadomić sobie, iż masaż jest przede wszystkim dzieleniem się dotykiem, który przenika głęboko do mięśni, kości i narządów wewnętrznych, a dobrze wykonany przenika nawet do naszej istoty. Samo masowanie jest jednym ze sposobów uwalniania i ukierunkowania przepływu energii przez ciało osoby masowanej.

Masaż to dialog, to cierpliwość, to uważność na drugiego człowieka, to wysłuchanie jego historii.. dłońmi.

Koncentruję się na fizjoterapii i nie wykonuję masażu erotycznego!

 
Lomi Lomi Nui - masaż hawajski
BESTSELLER !

Hawajski masaż świątynny, niezwykle relaksujący ale nie tylko.. Ta starożytna praktyka, umożliwiająca głębokie wniknięcie w siebie, lecząca ciało i duszę, wypełniając je miłością.

Kiedy zbliżało się ważne wydarzenie w życiu, Hawajczyk zwracał się do Kahuny - kapłana, szamana i uzdrowiciela, aby poprzez masaż przezwyciężyć strach przed nową drogą.. Masaż przygotowywał władcę na tron, był sposobem przygotowującym młodych ludzi do dorosłego życia, był dla każdego, kto stawał przed podjęciem ważnych decyzji. Służył jako część rytuału przejścia, początek nowego etapu życia, miał służyć uzdrawianiu jak i głębokiej transformacji.

Masaż może trwać długo, towarzyszy mu śpiew i modlitwa. Wierzono, że w ten sposób dana osoba jest w stanie połączyć się z tym co boskie, co każdy ma w sobie, dostęp do wiedzy swoich przodków.

Masaż Lomi Lomi Nui rozluźnia mięśnie i uwalnia od napięć. Poprawia krążenie krwi i wspomaga przemianę materii oraz odtruwanie organizmu. Zwiększa ruchliwość i elastyczność stawów. Przynosi korzyści na wielu poziomach, ma działanie holistyczne.

Dlatego zapraszam na masaż do Zakopanego tych, którzy szukają ... siebie, nowej drogi, tych którzy szukają wiedzy i rozwoju ...

Lomi Lomi Nui - is an ancient Hawaiian massage which is profoundly relaxing. This massage enables deep insight and it cures the body and soul by filling them with love. The massage was used to prepare the king for the throne or the young for adult life. When an important event was approaching a Hawaiian would go to the temple and turn to Kahuna - the priest and shaman - who helped with overcoming the fear connected with taking a new path. The massage was helpful for everyone facing new decisions. Lomi Lomi was a part of a ritual of transition or a beginning of a new stage in life. The massage may take long and it is often accompanied with singing and prayer. It's been believed that in this way you can integrate the divine element present in everybody and access your ancestors' knowledge from genetic memory... So I invite those, who search for themselves, who search for new path, new knowledge and development to have this unforgettable experience - lomi lomi nui massage.

Therefore I invite those who seek ... themselves, the new road, those who would like to broaden their knowledge and improve self development.

Czas trwania i cena masażu / time and price :

90 min / 250 zł
Masaż SHIATSU całego ciała

Zgodnie z poglądem Tradycyjnej Medycyny Chińskiej (TMC) choroba i złe samopoczucie wywodzą się z zakłóceń i blokad w kanałach energetycznych. Ich powodem jest styl życia, stres, niewyładowane emocje, a także warunki zewnętrzne.

Najstarszą japońską formą uzdrawiania ciała i umysłu za pomocą dotyku jest masaż Shiatsu . Wykonywany jest w stroju na macie.

Celem Shiatsu jest harmonizowanie przepływu energii w ciele. Po zabiegu często czujemy się lekko, znikają bóle i ociężałość, uaktywnia się system trawienny, krążenie krwi i limfy. Znikają również drobne i uciążliwe dolegliwości, do których większość osób zdążyła się przyzwyczaić.

Dlatego Shiatsu jest doskonałym zabiegiem pomagającym w wielu dolegliwościach (np. przy bólach kręgosłupa, depresji, migrenie, zaburzeniach trawienia, itd.), a przede wszystkim doskonałą formą profilaktyki.

Usuwa nagromadzony w ciele stres i napięcie oraz przywraca harmonię.

Full Body SHIATSU Massage

Shiatsu is a Japanese form of bodywork. Like acupuncture, shiatsu is based on the holistic system of traditional Chinese medicine, where illness is thought to result from imbalances in the natural flow of energy, or qi (pronounced "chee") through the body. Shiatsu therapists use finger and palm pressure to energetic pathways, called meridians to improve the flow of qi. A scientific explanation is that shiatsu calms an overactive sympathetic nervous system, which improves circulation, relieves stiff muscles, and alleviates stresss. Unlike other forms of massage, with shiatsu no massage oil is applied, so you remain fully clothed during the treatment. You may be asked to bring comfortable clothing to wear.

Czas trwania i cena masażu / time and price :

70 - 90 min / 150 zł
Masaż Klasyczny

Masaż klasyczny jest najpopularniejszą formą masażu, działa leczniczo, relaksacyjnie, pobudza tkanki, regeneruje mięśnie oraz poprawia ukrwienie. Stosowany jest w zapobieganiu i leczeniu różnych chorób ortopedycznych czy neurologicznych.

Masaż klasyczny oddziałuje także na układ ruchu, skórę, tkankę łączną, tkankę tłuszczową, zakończenia nerwowe na skórze, a także na układ krwionośny i chłonny. Pod wpływem masażu naczynia skórne rozszerzają się, przez co odżywienie skóry oraz znajdujących się w niej gruczołów znacznie się poprawia.

Masaż taki poprawia krążenie krwi i chłonki w naczyniach skórnych, dzięki czemu substancje odżywcze szybciej docierają do organów i tkanek, a co za tym idzie produkty przemiany materii są szybciej wydalane.

Klasyczna forma masażu przyczynia się też do likwidacji objawów zastoinowych, wchłaniania obrzęków i odpływu krwi żylnej. Zapewnia również doskonałe i niemal natychmiastowe rozluźnienie mięśni.

Masaż klasyczny wykonuje się w formie zabiegu całościowego lub częściowego.

Classic Massage

Classic massage is a basic form of massage affecting human body that relaxes it, relieves stresses and improve mood. When performed correctly, it stimulates tissues, regenerates muscle and improves blood supply. It demands using certain oils, creams or therapeutic salves and of course experienced and skillful masseur that can make your body completely relaxed.

Czas trwania i cena masażu / time and price :

Całościowy / Full body

60 min / 150 zł

Plecy / Back

30 min / 100 zł
Masaż Relaksacyjny

Masaż relaksacyjny jest najodpowiedniejszą formą masażu dla osób żyjących w ciągłym stresie lub po prostu chcących się odprężyć po ciężkim dniu. Masaż pobudza skórę i mięśnie zmniejszając ich napięcie, przywraca prawidłowy rytm serca oraz poprawia krążenie krwi.

Spokojnie i rytmicznie wykonywany masaż niweluje stres oraz związanie z nim dolegliwości, takie jak różnego rodzaju bóle głowy, pleców, zaburzenia koncentracji, depresję czy ogólne wycieńczenie organizmu.
W masażu relaksacyjnym stosuje się aromatyczne zapachy, odprężającą muzykę oraz ciepłe olejki.

Koncentruję się na fizjoterapii i nie wykonuję masażu erotycznego!

Relaxation Massage

Relaxation massage is something for those, who live under continuous stress. When performed correctly, it stimulates the skin and muscles of the person being massaged (decreasing the tension), brings back normal heart rhythm and improves blood supply. It’s a common practice to combine it with aromatherapy (candles, joss sticks) and relaxing music. Massage is performed in calm and rhythmic manner and it reduces the stress and ailments caused by it: various types of headaches and back pains as well as focus disorders, depression and general body exhaustion.

I focus on physiotherapy and do not perform erotic massage!

Czas trwania i cena masażu / time and price :

60 min / 150 zł
Masaż Relaksacyjny poprzedzony peelingiem
POLECAM !

Zapraszam na masaż relaksacyjny całego ciała poprzedzony aromatycznym peelingiem cukrowym.

Zabieg relaksacyjny doskonale oczyszcza, poprawia ukrwienie i elastyczność skóry oraz ułatwia wchłanianie substancji aktywnych kosmetyków, natomiast peeling ciała stosowany jest na powierzchni skóry w celu delikatnego usunięcia obumarłych komórek i zanieczyszczeń z jej powierzchni.

Jest to masaż pobudzający zmysły zapachem, poprawiający nastrój oraz relaksujacy.

Body massage preceded by an aromatic body sugar scrub

I would like to invite you for body massage preceded by an aromatic scrub sugar.

These restorative treatments address the skin needs of your body with exfoliation, hydration and skin conditioning while encouraging a deep state of relaxation. This treatment improves blood circulation and facilitates the absorption of active ingredients of cosmetics. Scrub is applied to the skin surface to gently remove dead skin cells from the body. It exfoliates and hydrates your skin, leaving it smooth and soft.

The aim of this treatment is to achieve a mental and physical balance. Peeling makes the skin cleaner and healthier, massage relaxes the body, and balsam gives a great feeling of energy.

Czas trwania i cena masażu / time and price :

90 min / 200 zł
Masaż Stóp - Refleksoterapia

To leczniczy masaż stóp, podczas którego stymulowane są określone punkty i strefy odruchowe na stopach, odpowiadające poszczególnym narządom i układom ludzkiego ciała.

Masaż stóp to holistyczna metoda leczenia, traktująca człowieka jako niepodzielną całość, obejmującą ciało, umysł i duszę.

Masażysta nie skupia się na stwarzającym problem narządzie czy układzie, ale analizuje dolegliwość w kontekście całego organizmu.

Celem masażysty jest takie oddziaływanie na pacjenta, dzięki któremu odzyska on fizjologiczny stan równowagi, a co za tym idzie - zdrowie.

To nie masujący leczy - organizm leczy się sam. Masażysta pomaga jedynie uaktywnić samolecznicze właściwości organizmu i stymulować je do działania. Osiągnięcie pożądanego efektu może zapewnić cykl 10-12 zabiegów, z których każdy trwa około godziny

Przeciwwskazania: żylaki, osteoporoza, cukrzyca, choroby zakaźne, zaawansowana grzybica i owrzodzenia stóp, ciąża.

Foot Massage

Foot massage is an energy massage based on recognition that every part of the body responds to a precise point on the feet. By applying pressure on these reflex points, one can release and balance the whole body. It is intended for all those who wish to know how to massage the feet, learn more about millennial old natural healing and relaxing the whole body. Foot massage is one of the natural methods of treatment, which activates the healing powers of the body, helps prevent disease, calms the nerves, strengthens the immune system, affects internal organs and other body parts.

Czas trwania i cena masażu / time and price :

60 min / 100 zł
Autorski Masaż Twarzy i Głowy

Autorski Masaż twarzy i głowy jest zabiegiem głęboko relaksującym, łagodzącym napięcia fizyczne i psychiczne. Łączy techniki masażu Shiatsu z elementami masażu ajurwedyjskiego i akupresury.

Masaż twarzy i głowy to ulga dla zapędzonego umysłu, to czas poświęcony na przywrócenie harmonii i równowagi w organizmie.

Podczas zabiegu masuje się twarz, szyję, ramiona oraz barki. Naczynia krwionośne ulegają rozszerzeniu, skóra nabiera kolorytu.

Masaż ten ma zarówno działanie relaksujące, jak i terapeutyczne, ponieważ jednocześnie wzmacnia mięśnie, ujędrnia skórę i poprawia naturalne zdolności regeneracji organizmu.

Masaż głowy jest zabiegiem, którego pośrednim efektem jest lepsze zaopatrywanie cebulek włosów w substancje odżywcze i tlen. Masaż twarzy i głowy wykonywany jest na bazie organicznego oleju kokosowego, dzięki czemu ma dodatkowe właściwości odżywcze i nawilżające dla skóry i włosów.

Czas trwania i cena masażu / time and price :

60 min / 150 zł
Japoński Lifting Twarzy
BESTSELLER !

Sorensensistem™ Japanese Cosmo Lifting - Japoński Lifting Twarzy to holistyczny zabieg odmładzający opracowany przez Lone Sorensen, który w sposób nieinwazyjny wygładza zmarszczki, poprawia owal twarzy i sprawia, że twarz promienieje. Poprzez stymulację punktów i stref na twarzy głęboko oddziałuje na tkanki pobudzając naturalne procesy regeneracji twarzy i całego organizmu. Zabieg pobudza proces usuwania toksyn, tonizuje i ujędrnia skórę, minimalizuje cienkie linie i spłyca zmarszczki głębokie, pomaga eliminować przebarwienia i trądzik, a także działa rozświetlająco i odświeżająco na cerę.

Zabieg polecany jest kobietom i mężczyznom w każdym wieku – doskonale działa jako metoda zapobiegania utracie kolagenu i powstawaniu zmarszczek oraz zmniejsza efekty starzenia się skóry dojrzałej. Terapia ta stanowi idealną alternatywę dla inwazyjnych zabiegów medycyny estetycznej.

Istotą Japońskiego Liftingu Twarzy jest ręczny masaż mięśni oraz stymulacja tradycyjnych punktów akupresury twarzy w połączeniu z pracą na meridianach, głębokim liftingiem oraz drenażem limfatycznym. Podczas zabiegu stosowane są organiczne olejki z zawartością naturalnych kwasów i minerałów wykazujących silne działanie regenerujące. W efekcie Japoński Lifting Twarzy Lone Sorensen jest jedynym masażem twarzy, który oprócz działania kosmetyczno-estetycznego wykazuje dobroczynne oddziaływanie zdrowotne na cały organizm człowieka.

Rzeczy, o których należy pamiętać po zabiegu: Podczas zabiegu skóra się rumieni. Niektórzy ludzie mogą pozostać z zaczerwienioną skórą przez kilka minut lub kilka godzin po zabiegu, gdy zaczynają działać terapeutyczne efekty liftingu twarzy.

Naturalny efekt liftingu trwa od 24 godzin do ponad 3 dni. Zaleca się wykonanie serii zabiegów Japońskiego Liftingu Twarzy, aby pomóc w utrzymaniu efektów, ponieważ każda terapia pomaga wzmocnić napięcie mięśni twarzy. Lone Sorensen zaleca dwa lub trzy masaże w pierwszym tygodniu, a następnie cotygodniowe zabiegi, aż ostatecznie można zmniejszyć do rzadszych interwałów. Sorensensistem™ Japanese Cosmo Lifting - Japoński lifting twarzy jest jednym z najlepszych, nieinwazyjnych sposobów na odmłodzenie twarzy i utrzymanie młodzieńczego wyglądu.

Japanese Cosmo Lifting

Sorensensistem™ Japanese Cosmo Lifting is a natural, non-surgical, face-lifting beauty treatment developed and taught by the internationally famous reflexologist Lone Sorensen worldwide.
The Japanese Cosmo Lifting treatment includes only naturally sourced Sorensensistem™ products. During a Japanese Cosmo Lifting treatment the texture of the skin changes as the reflexologist’s techniques manipulate the face muscles helping to restore vitality and bring balance to the facial muscles and structure. Muscle tone improves and this can help to reduce the look of wrinkles.

Preparation for a treatment:
You will need to remove earrings, and if you wear contact lenses they too will need to be removed as the treatment works closely around the eyes. Please wear a slightly scooped or v-necked top as the reflexologist has to access acupressure points around the clavicle/collarbone to aid lymphatic drainage. The treatment will remove any make-up.

Things to be aware of after the treatment:
It is normal during the treatment for the skin to blush. Some people can remain with flushed skin for a few minutes or maybe a few hours after the treatment as the therapeutic face-lifting effects start to work.

The natural lifting effect has been reported to last from 24 hours to over 3 days. A course of Japanese Cosmo Lifting treatments is advised to help maintain the effects as each treatment helps boost the facial muscle tone. Ideally, Lone Sorensen recommends two or three treatments in the first week followed by weekly treatments until eventually this can be reduced to less frequent intervals. Japanese Cosmo Lifting is one of the best, non-invasive ways to rejuvenate your face and look years younger, naturally.

Czas trwania i cena masażu / time and price :

60 min / 150 zł
Masaż Świecą na ciepło
POLECAM MASAŻ !

Masaż Świecą na ciepło to połączenie relaksującego masażu z głęboką pielęgnacją ciała i elementami aromaterapii.

Do masażu wykorzystuję świece Ma Bougie - to marka powstała z połączenia miłości do zapachów i luksusu, łączy w sobie naturę, elegancję i piękno.

Ma Bougie to nie tylko świece do masażu… To dobre samopoczucie, wewnętrzna równowaga... To czas dla Ciebie na chwilę błogiego relaksu i pielęgnacji najwyższej jakości.

Ma Bougie (z franc. Moja Świeca) to połączenie świecy zapachowej z olejkiem do masażu. Świeca wykonana jest z najwyższej jakości składników. Olejek z kokosa, kiełków soi i wosk pszczeli pozostawiają skórę odżywioną i wygładzoną. Po rozpuszczeniu świeca zamienia się w olejek do masażu ciała, który nawilża skórę i pozostawia ją jedwabistą w dotyku.

Masaż świecą Ma Bougie dedykowany jest dla osób zmęczonych, zestresowanych, chcących poprawić swoje samopoczucie oraz kondycję skóry.

Jeśli chcesz pogłębić efekt pielęgnacyjny skóry, polecam wykonanie peelingu ciała przed masażem.

Ma Bougie – candle massage therapy

Do you like scented massage oils and aromatherapy candles that are environmentally friendly and all natural? If so then this treatment is designed especially for you. Therapeutically, it impart a sense of comfort and serenity. This treatment is an effective massage that rejuvenates the body and guarantees a higher level of mental, physical and spiritual well-being. After the treatment the scent of oriental will follow you for the rest of the day leaving everyone wondering where this exquisite aroma comes from.

When lit, the Therapy Rooms massage candle melts into a warm sumptuous massage oil. This warm oil of natural butters can then be drizzled over the skin for a wonderful massage treatment to melt away tension and delicately nourish skin.

An effective massage rejuvenates the body. The positive results of mental, physical and spiritual well-being can be evidenced from the fact that it helps to make the individual's mental, physical and spiritual well-being get restored to a higher level.

Czas trwania i cena masażu / time and price :

Masaż Świecą na ciepło 60 min / 180 zł
Masaż Świecą poprzedzony peelingiem 90 min
/ 230 zł
Masaż Ajurwedyjski - Abhyanga

Masaż Abhyanga to olejowy masaż całego ciała, wspomagający układ krwionośny i limfatyczny, stymulujący skórę i mięśnie, a także odnawianie się komórek poprzez usuwanie toksyn. Likwiduje głębokie napięcia, odpręża system nerwowy, równoważy go.
Masaż Abhyanga zwiększa siły witalne organizmu.

Podczas masażu ajurwedyjskiego dochodzi do stymulacji organizmu, a także do jego samoregulacji i samoregeneracji.

Abhyanga w dosłownym tłumaczeniu znaczy „namaszczenie”, tzn. wmasowanie oleju w ciało. Masaże olejowe znane ze swojego pozytywnego oddziaływania na system immunologiczny, opierają się na zasadzie – im więcej stresu (fizycznego lub psychicznego) doświadcza nasz organizm tym więcej oleju potrzeba użyć do masażu.

Głęboko relaksujący i oczyszczający masaż całego ciała olejami ziołowymi Abhyanga jest jednym z najważniejszych zabiegów stosowanych w Ajurwedzie. Regularne masaże olejami pobudzają układ krążenia, koją system nerwowy i wzmacniają muskulaturę. Wspierają trawienie, oczyszczają krew i dotleniają komórki ciała, tym samym poprawiając samopoczucie fizyczne i psychiczne. Masaż Abhyanga pobudza organy wewnętrzne poprzez stymulację punktów witalnych na ciele, tzw. punktów "marma" oraz kanałów energetycznych "nadis", odpowiedzialnych za funkcjonowanie konkretnych organów.

Badania naukowe dowodzą, że masaże olejami ajurwedyjskimi intensywnie przyspieszają produkcję hormonów w skórze. Wyjaśnia to ich znane w Ajurwedzie od tysiącleci działanie odmładzające i regenerujące. Przez skórę z jej niezliczonymi zakończeniami nerwowymi docieramy bezpośrednio do systemu nerwowego. Łagodne masaże olejowe głęboko i trwale uspokajają myśli i rozluźniają ciało.

Organiczne oleje ajurwedyjskie wzmacniają system nerwowy i immunologiczny, regenerują tkankę od wewnątrz i na zewnątrz. Poprzez dużą zawartość przeciwutleniaczy chronią skórę przed działaniem wolnych rodników.

Wykonując masaże ajurwedyjskie pracuję na wysokiej jakości certyfikowanych olejach.

Ayurvedic Massage Abhyanga

Full body massage with herbal oils Abhyanga is one of the most important procedures used in Ayurveda. Regular massage oils stimulate circulation, soothe the nervous system and strengthen muscles. It supports digestion, purify the blood and oxygenate the body cells, thus improving physical and mental wellbeing. Abhyanga Massage stimulates the internal organs by stimulating the vital points on the body, so called. points "marma" and the energy channels "nadis", responsible for the functioning of specific organs. Regular treatments gently remove impurities "ama" from the tissues of the body "dhatus" to its channels "srota". Research shows that massage oils intensively accelerate the production of hormones in the skin. Explains their known in Ayurveda for thousands of years rejuvenating and regenerating (belong to the so-called anti-aging measures. Rasajana). The skin and nervous system develop in the human embryonic period of the same tissue, neuroektodermy. Through the skin with its countless nerve endings reach directly into the nervous system. Gentle massage oil deeply and permanently calm mind and relax the body. In Ayurvedic medicine is mainly used herbal oils with a different effect - these are oil cooling, warming, purifying, soothing, energizing, rejuvenating, regenerating, etc.

Czas trwania i cena masażu / time and price :

60 min / 180 zł
Masaż Ajurwedyjski - Udvartana

Udvartana to masaż detoksykujący przy którym stosuje się proszki, pasty z ziół zmieszane z olejem ajurwedyjskim.

Masaż stosowany w indyjskich świątyniach piękna sprawia, że ciało jest coraz doskonalsze i oczyszczone, krążenie krwi pobudzone, a skóra wygładzona.

W masażu używa się odpowiednich technik drenujących, które w połączeniu z ziołowymi proszkami i olejem ajurwedyjskim mają silne działanie diuretyczne, przeciwzapalne i odtruwające.

Kompozycja ziół zawiera kwas krzemowy i witaminę C, które wzmacniają i poprawiają napięcie tkanki.

Masaż działa stymulująco na przemianę kolagenu w skórze, odtruwa organizm, oczyszcza jelita. Oprócz działań typowo kosmetycznych wpływa na redukcję cellulitu i tkanki tłuszczowej. Już po pierwszym zabiegu widać, że skóra jest jędrniejsza i bardziej napięta.

Masaż udvartana intensywnie pobudza przemianę materii w komórkach oraz w układzie krążenia. Ponadto zmniejsza napięcie mięśniowe i stymuluje układ nerwowy.

Zabieg wygładza nierówności skóry, działa jak peeling.

Podstawowymi składnikami proszków są między innymi zioła takie jak:

Owoce Amla (Emblica officinalis). w starożytnych tekstach ajurwedyjskich uważane za najlepszy środek przeciw starzeniu. Są bardzo silnym środkiem odmładzającym, zawierają dużo naturalnej witaminy C. Ma średnicę tylko jednego cala, a zawartość witaminy C jest taka sama jak w dwóch cytrynach. Głównie dzięki zawartości witaminy C owoc amli ma właściwości antyoksydacyjne.

Strączyniec cewiasty, złocisty deszcz (Cassia fistula) - działa stymulująco na przeminę kolagenu w skórze, odtruwa organizm, oczyszcza jelita. Pomaga przy usunięciu toksyn z komórek do krwi (zwiększając, dalej z krwi do jelit i na zewnątrz organizmu. Glukozydy zawarte w roślinie zwiększają przepuszczalność membrany komórek i działa jak „ rozpuszczalnik” na toksyny. działa przeciwzapalnie i pojędrniająco, pozytywnie oddziałuje na metabolizm fibroblastów i syntezę włókien kolagenowych.

Punarnava (Boerhaavia Diffusa) – stosowany do skutecznego normowania funkcji nerek i układu moczowego. Posiada działanie moczopędne (odwadniające), przeciwzapalne i lekko rozwalniające. Punarnava znana jest z dobroczynnych właściwości oddziaływania na skórę i tkankę miękką.

Jęczmień - jest źródłem wszystkich protein i zawiera szeroką gamę witamin z grupy B, witaminy C oraz pozostałych witamin, minerałów, aminokwasów i aktywnych enzymów, które są niezbędne dla zdrowego funkcjonowania organizmu. Minerały śladowe oraz zawarte w wyciągach z jęczmienia flawonoidy są doskonałymi przeciwutleniaczami, chroniącymi komórki przed uszkodzeniem przez produkty przemiany materii oraz wspomagają detoksykujące działanie wątroby. Zawarty w jęczmieniu kwas krzemowy wpływa na metabolizm kolagenu i uelastycznia naskórek. Krzem od bardzo dawna jest wykorzystywany pod postacią ziół do leczenia stanów zapalnych i schorzeń skóry. Ponadto krzem usuwa z organizmu toksyny, poprawia kondycje tkanki łącznej, wzmacnia zdolność obronną organizmu, zwiększa wytrzymałość tkanki kostnej, zapobiega przedwczesnemu starzeniu się organizmu, usuwa podrażnienia i stany zapalne skóry.

Neem, miodla indyjska (Melia Azadirachta - Azadirachta Indica) - Utrzymuje skórę w zdrowiu i połysku. Jego właściwości antybakteryjne, antygrzybiczne i oczyszczające krew są wielce użyteczne w traktowaniu skóry podczas jej zakłóconego stanu zdrowia. Zwiększa także odporność organizmu. Jest dobrze znanym i cenionym ziołem w Azji środkowej i południowej. W pismach ajurwedyjskich jest nazywane sarva nivarini, czyli „lekarstwo na wszystkie choroby”. W kosmetyce, wykorzystywanie Miodli, zarówno zewnętrznie, jak i wewnętrznie, oparte jest na jej właściwościach przeciwbakteryjnych i przeciwwirusowych. Znajduje zastosowanie w mydłach, szamponach, pastach do zębów i płynach do płukania jamy ustnej. Preparaty zawierające ekstrakt z neem odmładzają i ujędrniają skórę, łagodzą stany zapalne (swędzenia, łupież, nadmierne przetłuszczanie), są skuteczne w bólach mięśni i stawów. Od wewnątrz działają skutecznie na problemy skórne, jak egzemy, alergie, są stosowane w stanach gorączkowych, przy problemach z oczami i w kuracjach odchudzających.

Ayurvedic Massage Udvartana

Udvartana - a detoxifying massage at which apply powders, pastes of herbs mixed with oil, or without. There are two types of udvartana: utsadanę - gentler form of massage with the use of powders mixed with oil and udgharshanę - using a dry powder causing more friction and associated heat generation. Massage powders have diuretic, antiinflammatory, detoxifying. Herbs and cereals in the composition include, among others silicic acid (barley), vitamin C (Indian gooseberry "amla"), which strengthens and improves tissue tension. Udvartana - perfect recipe for a composition of powdered herbs, meal and special, traditional oils Ayurvedic (Indian). Udvartana treatment stimulates blood circulation, smooths out rough skin, acts as a scrub.

Czas trwania i cena masażu / time and price :

60 min / 200 zł
Masaż Ajurwedyjski - Ratnaabhyanga

(kamienie półszlachetne, kryształy górskie)

W masażu ajurwedyjskim ratnaabhyanga wykorzystuje się gorące kamienie półszlachetne, kryształy górskie oraz ciepły olej ajurwedyjski. W sanskrycie słowo ratna oznacza „klejnot”, „kamień szlachetny”, natomiast abhyanga to „masaż”, „namaszczenie”.

Masaż ajurwedyjski ratnaabhyanga to wspaniałe ukojenie dla ciała i duszy. Ma działanie witalizujące, likwiduje napięcia i bóle mięśni, jest energetyzujący dla każdego rodzaju skóry. Masaż ciepłymi kamieniami zapewnia przyjemne doznania oraz głęboki relaks. Zabieg nie polega tylko na układaniu kamieni na ciele, ale również na masowaniu ciała kamieniami.

Wspaniale relaksuje i odpręża. Kamienie, zwłaszcza półszlachetne, dzięki właściwościom regeneracyjnym wywierają dobroczynny wpływ na cały organizm. Masaż kamieniami wybranych miejsc ma działanie witalizujące i lecznicze, likwiduje napięcia i bóle mięśni. Łączy moc ciepłych kamieni z relaksującymi technikami masażu. Wpływa kojąco na zmęczone, zestresowane ciało i umysł, pozwala odzyskać siły witalne.

Wykorzystując różne techniki masażu ciepłymi kamieniami, dzięki przepływowi pozytywnej energii i przyjemnemu uczuciu ciepła uzyskuje się efekt głębokiego relaksu.

Ayurvedic Massage Ratnaabhyanga

Warm herbal oil with crystals and precious stones heated up to 40° Celsius degrees, meet the energy points in your body, cures stiffness of joints, improves blood circulation , activates your energy and chakra balancing, is an incredibly exclusive massage due to both pleasant feelings as well as its operation and the look of stones itself. Ratna Abhyanga is a revitalising treatment that is excellent for removing tensions and muscle pains, it is also an energising element. This treatment brings body, mind and soul in harmony. Even persistent tension gets dissolved and you feel in harmony and balance again. Ratna Abhyanga is not recommended during pregnancy, for those suffering from hypertension, high blood pleasure. Nor is it suitable for people with an infectious skin disease, rash, or open wound, immediately after surgery, immediately after chemotherapy or radiation and people prone to blood clots as there is a risk of them being dislodged. If you have heart disease, check with your doctor before having a hot stone massage. Pregnant women should check with their doctor or midwife first if they are considering getting a massage.

Czas trwania i cena masażu / time and price :

60 min / 180 zł
Masaż bambusami

Masaż bambusami to drenujący i detoksykujący masaż pałeczkami i miotełkami bambusowymi.

Kije o zróżnicowanej średnicy i miotełki dopasowują się podczas masażu do kształtu mięśni. Masaż bambusami działa drenująco i modelująco, doskonale usuwa napięcie mięśni oraz związane z nim gromadzące się w organizmie człowieka złogi i toksyny.

Masaż bambusami może być wykonany delikatnie i relaksująco lub intensywniej i bardzo głęboko.

Miotełki bambusowe wykorzystywane są do masażu (automasażu) od wieków przez samurajów w Japonii oraz wojowników innych tradycyjnych sztuk walki do szybkiej regeneracji po walkach i treningach. W wielu krajach azjatyckich znane są również jako przyrząd stosowany do pobudzania przepływu energii chi w systemie meridianowym podczas ćwiczeń Qigong.

Oprócz mechanicznego działania masażu bambusami na organizm, wykorzystywane jest mimowolnie zjawisko piezoelektryczności. Bambusy ze względu na swoją budowę bogatą w krzem są naturalnymi piezoelektrykami, tzn. poprzez pocieranie i uciski pałeczkami wywołujemy zjawisko (potencjał elektryczny), które jest wykorzystywane np. w zapalniczkach. Dlatego też często klienci po masażu czują się - w dosłownym znaczeniu tego słowa - doenergetyzowani.

Bamboo massage

If you're looking for a rejuvenating massage treatment, there's nothing better than the bamboo massage therapy. Considered to be one of the most multifaceted plants on earth, bamboo has earned its reputation from its holistic and soft appearance, as well as its perseverance under harsh conditions. Known to symbolise strength, fertility, youth, prosperity and peace in the Orient, this plant has become one of the most coveted beauty ingredients of recent times.

Apart from relieving you of stress and tension, bamboo massage is also known to improve the texture of your skin. The silica from bamboo extract helps your body absorb essential minerals such as potassium, calcium and magnesium. It also offers anti-irritant properties that soothe your skin when applied directly through creams and lotions. Silica plays a great role in keeping your skin and hair healthy. Apart from this, it can even alleviate eczema and psoriasis. Bamboo extract contains antioxidants that help minimise wrinkles.

It relieves neck, shoulder and upper back pain well as stiffness. Improves the quality of sleep and helps insomnia. It increases mental clarity and cures depression. It increases lymphatic drainage and helps remove toxins from the body. It releases endorphins, which is your body's natural painkiller. Known for its healing properties, this massage works at all levels to balance, calm and energise you physically, mentally and spiritually.

Czas trwania i cena masażu / time and price :

60 min / 150 zł
Tajski masaż stóp

Masaż tajski stóp to połączenie masażu z akupresurą stref refleksologicznych stóp. Technika masażu obejmuje m.in. masaż podeszwy, grzbietu stopy, palców, kostek, łydek, okolic kolana. Poprzez działanie na strefy refleksologiczne stóp masaż wspomaga odtruwanie organizmu z toksyn, poprawia sen, usuwa uczucie zmęczonych „ciężkich nóg”. Tajski masaż stóp stosowany regularnie pomaga odreagować codzienne stresy. Masaż doceniany jest przez swój pozytywny wpływ na pracę układu krwionośnego.

Tajski masaż stóp oddziałuje pozytywnie na różne funkcje organizmu np:

 • trawienie
 • pracę mózgu (kontrola stresu lub snu)
 • system hormonalny
 • narządy zmysłu
 • centralny układ nerwowy
 • gruczoły limfatyczne
 • system odpornościowy

Thai Foot Massage

Thai Foot Massage is a massage of the feet and also lower legs. Thai foot massage is both invigorating and deeply relaxing and involves hands on massage, stretching and acupressure to stimulate reflex points. It has elements of Shiatsu, Reflexology, and Chinese massage, incorporated into the treatment. It is great for tired feet, improving circulation and lymph movement in the feet and lower legs, and improving flexibility. If you have tried reflexology, you will also enjoy this fabulous treatment, but will be surprised at how different the techniques feel!

The benefits of foot massage:

 • Improves circulation in feet and legs
 • Improves lymphatic drainage
 • A boost for the immune system
 • Reduces stiffness and improves flexibility
 • Encourages physical healing
 • Stress reliefe
 • Improves sleep
 • Lifts your mood
 • Improves concentration and clarity of mind
 • Leaves you with a general feeling of tranquility, calmness, and well being

Czas trwania i cena masażu / time and price :

60 min / 100 zł