Masaż Ajurwedyjski – Udvartana

Udvartana to masaż detoksykujący przy którym stosuje się proszki, pasty z ziół zmieszane z olejem ajurwedyjskim.

Masaż stosowany w indyjskich świątyniach piękna sprawia, że ciało jest coraz doskonalsze i oczyszczone, krążenie krwi pobudzone, a skóra wygładzona.

W masażu używa się odpowiednich technik drenujących, które w połączeniu z ziołowymi proszkami i olejem ajurwedyjskim mają silne działanie diuretyczne, przeciwzapalne i odtruwające.

Kompozycja ziół zawiera kwas krzemowy i witaminę C, które wzmacniają i poprawiają napięcie tkanki.

Masaż działa stymulująco na przemianę kolagenu w skórze, odtruwa organizm, oczyszcza jelita. Oprócz działań typowo kosmetycznych wpływa na redukcję cellulitu i tkanki tłuszczowej. Już po pierwszym zabiegu widać, że skóra jest jędrniejsza i bardziej napięta.

Masaż udvartana intensywnie pobudza przemianę materii w komórkach oraz w układzie krążenia. Ponadto zmniejsza napięcie mięśniowe i stymuluje układ nerwowy.

Zabieg wygładza nierówności skóry, działa jak peeling.

Podstawowymi składnikami proszków są między innymi zioła takie jak:

Owoce Amla (Emblica officinalis). w starożytnych tekstach ajurwedyjskich uważane za najlepszy środek przeciw starzeniu. Są bardzo silnym środkiem odmładzającym, zawierają dużo naturalnej witaminy C. Ma średnicę tylko jednego cala, a zawartość witaminy C jest taka sama jak w dwóch cytrynach. Głównie dzięki zawartości witaminy C owoc amli ma właściwości antyoksydacyjne.

Strączyniec cewiasty, złocisty deszcz (Cassia fistula) – działa stymulująco na przeminę kolagenu w skórze, odtruwa organizm, oczyszcza jelita. Pomaga przy usunięciu toksyn z komórek do krwi (zwiększając, dalej z krwi do jelit i na zewnątrz organizmu. Glukozydy zawarte w roślinie zwiększają przepuszczalność membrany komórek i działa jak „ rozpuszczalnik” na toksyny. działa przeciwzapalnie i pojędrniająco, pozytywnie oddziałuje na metabolizm fibroblastów i syntezę włókien kolagenowych.

Punarnava (Boerhaavia Diffusa) – stosowany do skutecznego normowania funkcji nerek i układu moczowego. Posiada działanie moczopędne (odwadniające), przeciwzapalne i lekko rozwalniające. Punarnava znana jest z dobroczynnych właściwości oddziaływania na skórę i tkankę miękką.

Jęczmień – jest źródłem wszystkich protein i zawiera szeroką gamę witamin z grupy B, witaminy C oraz pozostałych witamin, minerałów, aminokwasów i aktywnych enzymów, które są niezbędne dla zdrowego funkcjonowania organizmu. Minerały śladowe oraz zawarte w wyciągach z jęczmienia flawonoidy są doskonałymi przeciwutleniaczami, chroniącymi komórki przed uszkodzeniem przez produkty przemiany materii oraz wspomagają detoksykujące działanie wątroby. Zawarty w jęczmieniu kwas krzemowy wpływa na metabolizm kolagenu i uelastycznia naskórek. Krzem od bardzo dawna jest wykorzystywany pod postacią ziół do leczenia stanów zapalnych i schorzeń skóry. Ponadto krzem usuwa z organizmu toksyny, poprawia kondycje tkanki łącznej, wzmacnia zdolność obronną organizmu, zwiększa wytrzymałość tkanki kostnej, zapobiega przedwczesnemu starzeniu się organizmu, usuwa podrażnienia i stany zapalne skóry.

Neem, miodla indyjska (Melia Azadirachta – Azadirachta Indica) – Utrzymuje skórę w zdrowiu i połysku. Jego właściwości antybakteryjne, antygrzybiczne i oczyszczające krew są wielce użyteczne w traktowaniu skóry podczas jej zakłóconego stanu zdrowia. Zwiększa także odporność organizmu. Jest dobrze znanym i cenionym ziołem w Azji środkowej i południowej. W pismach ajurwedyjskich jest nazywane sarva nivarini, czyli „lekarstwo na wszystkie choroby”. W kosmetyce, wykorzystywanie Miodli, zarówno zewnętrznie, jak i wewnętrznie, oparte jest na jej właściwościach przeciwbakteryjnych i przeciwwirusowych. Znajduje zastosowanie w mydłach, szamponach, pastach do zębów i płynach do płukania jamy ustnej. Preparaty zawierające ekstrakt z neem odmładzają i ujędrniają skórę, łagodzą stany zapalne (swędzenia, łupież, nadmierne przetłuszczanie), są skuteczne w bólach mięśni i stawów. Od wewnątrz działają skutecznie na problemy skórne, jak egzemy, alergie, są stosowane w stanach gorączkowych, przy problemach z oczami i w kuracjach odchudzających.

Ayurvedic Massage Udvartana

Udvartana – a detoxifying massage at which apply powders, pastes of herbs mixed with oil, or without. There are two types of udvartana: utsadanę – gentler form of massage with the use of powders mixed with oil and udgharshanę – using a dry powder causing more friction and associated heat generation. Massage powders have diuretic, antiinflammatory, detoxifying. Herbs and cereals in the composition include, among others silicic acid (barley), vitamin C (Indian gooseberry „amla”), which strengthens and improves tissue tension. Udvartana – perfect recipe for a composition of powdered herbs, meal and special, traditional oils Ayurvedic (Indian). Udvartana treatment stimulates blood circulation, smooths out rough skin, acts as a scrub.

Czas trwania i cena masażu / time and price :

60 min / 200 zł